Kontakt

Kontakt

 

Montessoriskolan Globen

Bollvägen 9

441 55 Alingsås

 


Telefonnummer

 

0322 – 64 70 70 Huvudnummer/expeditionen

0322 – 64 70 72 Biträdande rektor, Paulina Filipovic

0322 – 64 70 70 Administratör, Emelie Axelsson

0322 – 64 70 73 Ekonom, Anna Hult

0322 – 64 70 71 Byggsamordnare, Paula Lundgren

0322 – 64 70 74 Vaktmästare, Ingemar Holm

0322 – 64 70 75 Fritids

0322 – 64 70 76 Köket, Birgitta Eriksson

0322 – 64 70 77 Skolsköterska, Jazmin Rincon Svensson

0322 – 64 70 89 Skolkurator, Camilla Abrahamsson

0322 – 61 64 92 Studie & Yrkesvägledare, Daniel Persson

0322 – 64 70 78 Idrottslärare, Magnus Nääs

0322 – 64 70 79 Idrottslärare, Gary Larsson

0322 – 64 70 81 Specialpedagog, Christina Helsén

0322 – 64 70 82 Hemsida, Adam Larsson

0322 – 64 70 83 Slöjd

0322 – 64 70 84 Lärarrum – åk 6-9

0322 – 64 70 86 Personalrum i Gula huset

0322 – 64 70 87 Lärarrum – åk F-3

0322 – 64 70 88 Lärarrum – åk 4-5

 

Personalen når du lättast via e-post genom att skriva fornamn.efternamn@globen.nu

Styrelse


Sam RanchSam Ranch
Ferievägen 107, 441 44 Alingsås
Funktion: Ordförande
Telefon: 0322-672240 (hem) 0703-920808
Epost: samfredriksson@hotmail.com

 

 

 


Mattias BörjessonMattias Börjesson
Funktion: Vice Ordförande

 

 

 

 

 

 

 


MikaelMikael Zanton
Diamantgatan 6, 441 45 Alingsås
Funktion: Ledamot
Telefon: 0322-18803 (hem) 0709-147155
Epost: MZanton@mauijim.com

 

 

 


Christina HafströmChristina Hafström bild
Funktion: Ekonomisk rådgivare

 

 

 

 

 

 

 


Stina Korner
Funktion: Sekreterare
Telefon: 0706-270705
Epost: stina.korner@gmail.com

 


Cecilia Melin
Funktion: Suppleant

 


Martin Johansson
Funktion: Suppleant
Telefon: 070-4739928
Epost: martin.johansson@port.se


 

 

 

 

Administration


7817884_1Anna Hult
Funktion : Ekonom

Epost: anna.hult@globen.nu
Telefon: 0322- 64 70 73

 

 

 

 

 

 

 

 


Emelie Axelsson
Funktion: Administratör

Epost: emelie.axelsson@globen.nu
Telefon: 0322-64 70 70
Tel tid kl 7.30-13.00

 

 

 

 

 


 

8017347Anna Chronvall (mammaledig)
Funktion : Administratör

Epost: anna.chronvall@globen.nu

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ingemar%20holm Ingemar Holm
Funktion: Vaktmästare

Epost: Ingemar.holm@globen.nu
Telefon: 0322 – 64 70 74

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Adam Larsson
Funktion: Hemsida

Epost: adam.larsson@globen.nu
Telefon: 0322-64 70 82

 

 


Elevhälsan


elisabeth%20bertilsonElisabeth Bertilsson
Funktion: Lågstadielärare med montessoriutildning, Lag 3,
Specialpedagog
Telefon: 0322-64 70 87
Epost: elisabeth.bertilsson@globen.nu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


christina%20hels Christina Helsén
Funktion: Speciallärare
Telefon: 0322 – 64 70 81
Epost: christina.helsen@globen.nu

 

 

 

 

 

 

 

 


jazmin%20rincon%20svenssonJazmin Rincon Svensson
Funktion: Skolsköterska
Telefon: 0322 – 64 70 77
Epost: jazmin.rinconsvensson@globen.nu

 

 

 

 

 

 

 

 


Camilla Abrahamsson

Funktion: Skolkurator
Telefon: 0322-647089
Epost: camilla.abrahamsson@globen.nu